Bugun...Oto Yedek Parça Seçiminde Orijinal Ürün Seçimi
Tarih: 04-12-2018 01:37:28 + -facebook-paylas
Tarih: 04-12-2018 01:37

Oto Yedek Parça Seçiminde Orijinal Ürün Seçimi

Araba yedek parça; araç üreticilerinin çeşitli parça üreticilerine, mutlak bir kalite çerçevesinde üretimini yaptırdığı, kendi ürün numarasına sahip parçalardır. Orijinal ambalaja sahip olan parçalar; arabanın orijinal yedek parçalarıdır. Araç üreticileri, otomobilin içinde kullanılan her bir parçayı elbette kendileri üretemez. Bundan dolayı da belirli üretici firmalar ile anlaşmaları gerekmektedir. Bundan dolayı da araç üretilirken kullanılan parçaların ikamesi olabilecek orijinal parçalar; yetkili servisler tarafından üretilir. Orijinal yedek parçalar, araç üreticileri dışında araç ithalatçıları tarafından garanti kapsamına alınmış parçalar da olabilir.

 

Örnek olarak eğer araba parçası üzerinde OEM ibaresi varsa, orijinal ürün üretici tarafından üretilmiş bir ürün olduğu manasına gelir. Bu ürünler genel olarak montaj malı olarak da bilinmektedir. OES olarak ifade edilen parçalar ise; aracın üretildiği fabrikalarda üretilmemektedir. Ancak araç üretici firma tarafından tespit edilen; parça üretici firmalar tarafından üretilmiş olan fason yedek parçalar olmaktadır. OEM ve OES yedek parçalar, aynı üretim tesisinde üretilen birebir aynı parçalardır; sadece fiyatları, kutu ve ambalajları farklıdır. OEP olanlar ise orijinal eş değer parçalar olarak ifade edilir. 

 

 

Oto Yedek Parça Satın Alırken

 

Oto yedek parça satın alırken öncelikli olarak otomobilinizin üreticisinin kullandığı parçalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Satın almak istediğiniz parçaların, kullanmanız gereken kalite sınırlarında olup olmadığını araştırmanız oldukça önem teşkil eder.  Orijinal olmayan ve kalite bakımından yetersiz olan ürünler; orijinalleri ile bire bir görünebilir. Bundan dolayı da oldukça yanıltıcı olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse; bu ürünlerin fren balataları orijinal olan ürünlerden daha kısa sürede aşınabilir. Yağ filtresi, gerekli temizliği yapamaz. Bundan dolayı da motora hasar verebilir. Kalitesiz ürünler; daha fazla yakıt kullanmanıza yol açarak ekonomik anlamda zarara girmenize yol açabilir. 

 

Sitemiz olan https://www.bayparyedekparca.com/  üzerinden temin edeceğiniz her üründe ücretsiz kargo seçenekleri ile beraber kolay iade ve değişim de söz konusudur. Bunun yanı sıra uzman desteği alabilir ve en kaliteli ürünleri oldukça uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Sektördeki 34. Yılımıza özel olaran birçok kampanyalı ürünümüze göz atabilir, deneyimle gelen kalite farkını yaşayabilirsiniz.

 

Oto yedek parça fiyatları bakımından; Orjinal yedek parçalar, taklitlerinin piyasa fiyatlarının üzerinde bir değere satışa sunulabilmektedir. Ancak bu parçalar genel itibari ile aracın ana parçalarına olan uyumu ve görevini yerine yüzde yüz getirmeleri dolayısıyla uzun dönemde daha avantajlı bir konumdadır. Orijinal yedek parça kullanımı sırasında periyodik bakım süreci haricinde ek harcamaların önüne geçilir. Otomobilin ana parçalarını uzun süre bu parçalar sayesinde korunmuş olur. Bu sayede de daha kısa sürelerde yüksek maliyetlere yol açan istenmeyen arızalar yaşanmasının önüne geçilmiş olur.

 

Baypar, araç parçalarında 1. Tercih...


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SEKTÖRLER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Otomobil markalarının isimleri nereden geliyor
  Otomobil markalarının isimleri nereden geliyor
 • Türkiye'nin en zengin 100'ü
  Türkiye'nin en zengin 100'ü
 1. Otomobil markalarının isimleri nereden geliyor
 2. Türkiye'nin en zengin 100'ü
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Dünyanın En Zengin 20 İnsanı
  Dünyanın En Zengin 20 İnsanı
 • Will Smith'in lüks tırı
  Will Smith'in lüks tırı
 • Kentsel Dönüşüm Zirvesi Adana'da
  Kentsel Dönüşüm Zirvesi Adana'da
 1. Dünyanın En Zengin 20 İnsanı
 2. Will Smith'in lüks tırı
 3. Kentsel Dönüşüm Zirvesi Adana'da
VİDEO GALERİ
YUKARI