Bugun...Limanlardaki Av için Kullanılan Liman Paket Misina
Tarih: 04-12-2018 01:32:47 + -facebook-paylas
Tarih: 04-12-2018 01:32

Limanlardaki Av için Kullanılan Liman Paket Misina

Paket misina en çok tercih edilen av malzemeleri arasındadır. Hem ekonomik olması hem de limanlardan yapılan avlar için oldukça pratik olması sebebiyle balık avı yapan kişiler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Balık ağları ve serpme ağ modeline mensup olan paket liman misina modelleri bazı balık cinslerini avlamak için özellikle tercih edilir. Bu model misinalar ise genel itibari ile kefal balığı avlanır. Derin sularda yapılan bu av; karşılıklı duran sandallar arasından balıkların üzerine atılması ile yapılır. Bu av modelinde ilk olarak kullanım alanlarına göre doğru ağların tercih edilmesi ve serpme modelinin doğru şekilde yapılması oldukça önemlidir. 

 

 

Misina Modelleri

 

Misina modelleri avlanacak balığa göre tercih edilmesi gereken bir balık avı malzemesidir. Bunun dışında balıkçılıkta en önemli noktalardan biri olan misinalar; avlanacak olan balığa göre seçilmelidir. Özellikle de mat ve parlak olarak ayrı ayrı özelliklerde üretilen misina modelleri; farklı balık cinsleri için tercih edilir. Parlak misinalar daima beden için kullanılır. Mat misinalar oltalık misinalar olarak ifade edilir. Misinalar, sert ve yumuşak olarak da iki sınıfta incelenir. Sert misinalar el oltası için oldukça konforlu ve elverişli olmakla beraber makina makaralarına yumuşak misina sarılmalıdır. 

 

 

Paket Liman Misina Modelleri

 

Paket liman misina modelleri de avlanacak olan balığa göre seçilmelidir. Misina modelleri için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken unsur kalitedir. Kolay kolay delinmeyen ve balık avı için elverişli olan misinalar tercih edilmelidir. Kolay bir şekilde eskimemesi ya da kısa sürede kullanılmaz hale gelmemesi için ise 15-18 mm mesafe ile 6-7 numaralı ipliklerle örülmesi yapılmış olan modeller tercih edilebilir. Çarmıklı balık ağı ve serpme ağ modeli ise daha derin sularda kullanılan bir modeldir. 4 numaralı iplik ile yaklaşık olarak 16 mm göz açıklığı mesafesi ile elde edilir. En önemli özelliği ise 2 parça örülmesi ve daha sonra birleştirilmesi olarak karşımıza çıkar. Sade serpme ağ modeli ise daha basit bir model olup, herhangi bir örgü stili ile hazırlanabilir. Bu serpmelerin özelliği bazılarında çekme ipi bulunsa da genel olarak bu ip yoktur. Bu çeşitlerden en çok tercih edileni ise Liman El Örgüsü Serpme Ağ Atma İpi Hediyeli olmaktadır. Sitemiz olan https://www.balikmarketim.com/ adresi üzerinden yapacağınız alışverişlerin tamamında %40’a varan indirimler, ücretsiz kargo ve balık avı için gereken tüm malzemelere birçok avantaj ve fırsat ile tek tıkla ulaşabilirsiniz.

 

 

Paket Liman Misina Fiyatları

 

Paket misina fiyatları tercih edilen modele ve özelliklerine göre değişse de genel olarak uzun vadeli kullanımı göz önünde bulundurulduğunda oldukça ekonomiktir. Sitemiz üzerinden yapılan online alışverişler için sürpriz kampanyalar ve avantajlar sayesinde de oldukça uygun fiyatlara maksimum kalitede paket liman misinalar temin edebilirsiniz.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SEKTÖRLER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Otomobil markalarının isimleri nereden geliyor
  Otomobil markalarının isimleri nereden geliyor
 • Türkiye'nin en zengin 100'ü
  Türkiye'nin en zengin 100'ü
 1. Otomobil markalarının isimleri nereden geliyor
 2. Türkiye'nin en zengin 100'ü
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Dünyanın En Zengin 20 İnsanı
  Dünyanın En Zengin 20 İnsanı
 • Will Smith'in lüks tırı
  Will Smith'in lüks tırı
 • Kentsel Dönüşüm Zirvesi Adana'da
  Kentsel Dönüşüm Zirvesi Adana'da
 1. Dünyanın En Zengin 20 İnsanı
 2. Will Smith'in lüks tırı
 3. Kentsel Dönüşüm Zirvesi Adana'da
VİDEO GALERİ
YUKARI